Ціни на поліси обов’язкового страхування цивільної відповідальності (MTPL) та автострахування (MoD) у Польщі продовжували зростати в другому кварталі 2024 року. Це підвищення торкнулося водіїв у всіх воєводствах, і експерти очікують, що це не є кінцем зростання цін. Попри підвищення вартості, водії не відмовляються від додаткових полісів асистансу на дорозі, як свідчать дані CUK Ubezpieczenia.
Середня вартість страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів склала 637 злотих (147 євро), що на 17% більше в порівнянні з минулим роком і майже на 10% більше, ніж у першому кварталі. Ціни зросли в кожному воєводстві, причому найбільше підвищення спостерігалося у Нижньосілезькому воєводстві – 782 злотих (на 10% більше). В середньому водії в Поморському воєводстві платили 728 злотих, що на 62 злотих більше, ніж три місяці тому. Західнопоморське воєводство завершує трійку лідерів з середньою ціною 688 злотих, що на майже 8% більше, ніж у першому кварталі.
Середня вартість автострахування в свою чергу склала 1067 злотих (247 євро), що на 4% більше, ніж у першому кварталі. Цікаво, що в деяких регіонах ціни на цю категорію страхування знизилися. Найбільше падіння – майже на 9% – відзначене в Люблінському воєводстві.
“Страхова галузь відповідає на економічні зміни як в країні, так і в світі. Очікувана тенденція зростання цін на страхування триває не тільки в сфері автострахування. Зміни в ціновій політиці впливають на споживчу поведінку, змушуючи клієнтів витрачати більше часу на порівняння та вибір найкращих тарифів,” – зазначає Марцін Дилінський, член Правління маркетингу та електронної комерції CUK Ubezpieczenia.
Незважаючи на загальне підвищення цін, другий квартал виявився успішним для сфери асистанської допомоги. Продажі короткострокових полісів автономної системи зросли на 200% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Пропоновані продукти доступні на 7, 14, 30 або 365 днів, мають привабливе страхове покриття і не мають обмежень за віком автомобіля.
На ринку також є продукти, що забезпечують буксирування автомобіля в Польщі та Європі до 2000 км, а також гарантують заміну автомобіля протягом 21 дня після аварії.
Українські водії можуть легко оформити українську Зелену карту онлайн, завдяки зручним цифровим платформам, що спрощують процес отримання страхового полісу. Тепер не потрібно відвідувати страхові компанії особисто — всі необхідні процедури можна виконати через інтернет.
Онлайн-платформи пропонують простий і зрозумілий інтерфейс, де водії можуть швидко заповнити всі необхідні дані, вибрати відповідний тариф і здійснити оплату. Зелена карта, що є підтвердженням наявності обов’язкового страхування цивільної відповідальності для поїздок за кордон, надсилається на електронну пошту після успішного завершення оформлення.