Пряме врегулювання: особливості в 2025 році

Share this post on:

Як працює Пряме врегулювання збитків (ПВЗ) ми з вами вже розбирали.

Наявність полісу страхування є і надалі обов’язковою, радимо не зволікати з оформленням ОСЦПВ (і це можна зробити не покидаючи сайт за 5 хвилин). І тут справа не лише в штрафах за її відсутність. По-перше, це захист від можливих фінансових втрат. По-друге, з 01.01.2025 вступив в дію Закон України про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності №3720-ІХ, відповідно до якого передбачено впровадження загального прямого врегулювання. Але при цьому в 2025 році ще діють поліси укладені за “старим” Законом. Отже можуть виникнути різні ситуації та комбінації в разі настання ДТП після 01.01.2025 року.

Розглянемо їх по блоках.

  1. Обидва ТЗ є забезпечиними:
Наявність поліса на момент ДТП  Звернення потерпілого  Розрахунок збитку
  У потерпілого: «старий». У винуватця: «старий».Потерпілий звертається до свого страховика по ПВЗ (якщо страховик винуватця на момент ДТП був учасником «старої» Угоди про ПВЗ), або до страховика винуватця (класична процедура).  Розрахунок за «Методикою товарознавчої експертизи» (з урахуванням зносу, без ПДВ).
  У потерпілого: «новий». У винуватця: «новий».Потерпілий звертається до свого страховика (процедура ПВЗ), або до страховика винуватця (класична процедура).Виплата – на СТО (без зносу) за рахунком СТО, або на банківський рахунок потерпілого (розрахунок за «Методикою», без зносу і ПДВ).
  У потерпілого: «новий». У винуватця: «старий».Потерпілий звертається до свого страховика (процедура ПВЗ), або до страховика винуватця (класична процедура).Виплата – на СТО за розрахунком страховика згідно «Методики» (з урахуванням зносу) або на банківський рахунок потерпілого (без ПДВ, з урахуванням зносу).
    У потерпілого: «старий». У винуватця – «новий».Потерпілий звертається до свого страховика по ПВЗ (якщо страховик винуватця на момент ДТП був учасником «старої» Угоди про ПВЗ), або до страховика винуватця (класична процедура).  Виплата – на СТО (без зносу), або на банківський рахунок потерпілого (розрахунок за «Методикою», без зносу, без ПДВ).

2. По одному ТЗ поліс відсутній

Наявність поліса на момент ДТП  Звернення потерпілого  Розрахунок збитку
У потерпілого: «старий». У винуватця: відсутній.Потерпілий звертається тільки до МТСБУ (класична процедура).Розрахунок за «Методикою товарознавчої експертизи» (без ПДВ, з урахуванням зносу).
  У потерпілого: «новий». У винуватця: відсутній.  Потерпілий звертається до свого страховика за процедурою ПВЗ, або до МТСБУ (класична процедура).Виплата – на СТО (без зносу), або на банківський рахунок потерпілого (розрахунок за «Методикою», без ПДВ, без урахування зносу).
У потерпілого: відсутній. У винуватця: «старий».  Потерпілий звертається до страховика винуватця (класична процедура).Розрахунок за «Методикою товарознавчої експертизи» (без ПДВ, з урахуванням зносу).
  У потерпілого: відсутній. У винуватцяновий».  Потерпілий звертається до страховика винуватця (класична процедура).Виплата – на СТО (без зносу), або на банківський рахунок потерпілого (розрахунок за «Методикою», без ПДВ, без урахування зносу).

3. По одному ТЗ поліс від «проблемного страховика»

Наявність поліса на момент ДТП  Звернення потерпілого  Розрахунок збитку
У потерпілого: «старий». У винуватця: «старий» поліс «проблемного» страховика (наприклад – «ТДВ «СГ «ОБЕРІГ»).Потерпілий звертається тільки до МТСБУ (класична процедура). якщо «проблемний страховик» протягом 60 днів після подання заяви на страхову виплату не прийняв рішення за справою  Розрахунок за «Методикою товарознавчої експертизи» (без ПДВ, з урахуванням зносу).
У потерпілого: «новий». У винуватця: «старий» поліс «проблемного» страховика (наприклад – «ТДВ «СГ «ОБЕРІГ»).  Потерпілий звертається до свого страховика за процедурою ПВЗ, або до МТСБУ (класична процедура).Виплата – на СТО (без зносу), або на банківський рахунок потерпілого (розрахунок за «Методикою», без ПДВ, без урахування зносу).

Отже, радимо оформити поліс ОСЦПВ для захисту від можливих фінансових втрат та мати можливість звернутись в “свою” страхову за виплатою. Крім того, можна оформити додатковий договір страхування, котрий захистить Вашу кишеню навіть якщо у винуватця буде “старий” поліс або поліс проблемної страхової.

Share this post on:
0 0 голосів
Рейтинг
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x